Uwaga na rejestry długów!

Prowadząc firmę dałem się namówić swego czasu na podpisanie umowy ze wszystkimi znanymi rejestrami długów a konkretnie: Krajowy Rejestr Długów, BIG Infomonitor oraz ERIF. Dłużników miałem setki i tak w granicach stu z nich umieściłem w każdym z wyżej wymienionych rejestrów długów. Efekt był żałosny gdyż ani jedne (sic!) nie zapłacił nawet części zobowiązania. Daję słowo. Każdy z tych dłużników otrzymał powiadomienie o tym że znalazł się w rejestrze ale mimo tego też żaden nie zapłacił. A wstrzymywałem się ze dwa, trzy miesiące z podejmowaniem dalszych czynności windykacyjnych naiwnie licząc, że „coś się ruszy” tu i tam. Nic z tego.

Nieskuteczność tych rejestrów długów w internecie jest podnoszona w wielu miejsca przez osoby, firmy czujące się oszukane zwłaszcza w kontekście zapewnień tych BIG-ów o niebotycznej ich skuteczności w odzyskiwaniu długów.

A prawda jest taka, o czym sam się już przekonałem i polecam poczytać na tej stronie: Czy Wy w ogóle rozumiecie o co chodzi z publikowaniem dłużnika w internecie? że wpisywanie dłużników w internecie daje wyższą skuteczność niż wszystkie te wyżej wymienione BIG-i. I można to robić całkowicie za darmo. Polecam na przykład zestaw wpisów na witrynie wcześniej wskazanej: dłużnicy – sprawdzałem, wszystkie te wpisy są na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google po wpisaniu nazwy / nazwiska dłużnika i miejscowości w której ma siedzibę / mieszka. I uwaga: pisanie w takiej formie jest zgodne z prawem!

Nie powiem, BIG-i (KRD, Infomonitor, ERIF) mają rację bytu jako bazy dłużników w których można sprawdzać prewencyjnie potencjalnych kontrahentów ale w aspekcie windykacji nie liczcie na wiele, delikatnie pisząc.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s